Nieoficjalnie: Przedszkola i żłobki zamknięte na dłużej. “Małe szanse na otwarcie”

Nieoficjalnie: Przedszkola i żłobki zamknięte na dłużej. “Małe szanse na otwarcie”

Do 9 kwietnia miały być zamknięte przedszkola i żłobki. Według nieoficjalnych informacji rząd zamierza o tydzień przedłużyć ich zamknięcie.

Jak podaje RMF FM, szanse na otwarcie żłobków i przedszkoli 12 kwietnia są małe. Prawdopodobnie lockdown przedłuży się o tydzień.

“Z ustaleń Krzysztofa Berendy wynika, że rząd Mateusza Morawieckiego rozważa przedłużenie zamknięcia żłobków i przedszkoli o tydzień, a decyzja w tej sprawie zależeć będzie przede wszystkim od tego, jakie koronawirusowe statystyki przyniosą nam jutro i pojutrze, kiedy nastąpić powinna poświąteczna kumulacja” – czytamy na portalu rmf24.pl

Do fryzjera też nie pójdziemy

Jak podaje RMF FM jeszcze gorsza sytuacja jest, jeżeli chodzi o salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe. Ponoć mają one znikomą szansę, by od najbliższego poniedziałku mogły otworzyć się na klientów.

RMF FM dalej podaje, że jeśli chodzi o zakazy nałożone na gastronomię, galerie handlowe czy siłownie, ich przedłużenie jest niemal pewne.

Przypomnijmy, że wprowadzone od soboty 27 marca obostrzenia mają – wedle rozporządzenia Rady Ministrów – obowiązywać do piątku 9 kwietnia.

Źródło: RMF 24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *