Macierewicz alarmuje! “Będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem”

Macierewicz alarmuje! “Będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem”

Antoni Macierewicz przerywa milczenie ws. katastrofy smoleńskiej. W wywiadzie, dla „Gazety Polskiej” mówił o szczegółach jednego z podrozdziałów raportu komisji smoleńskiej. “Będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem”- powiedział.

Szef podkomisji do zbadania katastrofy smoleńskiej w rozmowie z „GP” mówił o postępach w raporcie z prac tego grona.

– Raport jest podsumowaniem prac podkomisji smoleńskiej i zebraniem tez wszystkich opublikowanych przez nią dotąd materiałów, ale zawiera także nowe ustalenia, będące potwierdzeniem podstawowych tez Raportu Technicznego z 2018 roku – stwierdził.

Dalej Macierewicz zdradził, że dzięki jednemu z rozdziałów dokumentu będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem.

– Istotne są też ustalenia związane z przygotowaniami do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kto w nich brał udział i jak były one realizowane oraz jakie były związki ze służbami specjalnymi, nie tylko polskimi, ludzi, którzy decydowali m.in. o remoncie samolotu w Rosji – zaauważył.

W kluczowych momentach decyzje podejmowali Rosjanie

– Z raportu – tutaj oparliśmy się m.in. na dokumentach, o których sądzono, że już ich nie ma – będzie można się również dowiedzieć, jak konstruowana była sama procedura oddania w ręce Rosjan postępowania w sprawie tragedii smoleńskiej – podkreślał.

W jego ocenie, w kluczowych momentach tragedii smoleńskiej „faktyczne decyzje podejmowali Rosjanie”. Miał tutaj na myśli remont polskiego tupolewa, warunki lotu do Smoleńska, a ostatecznie też „ukrycia stanu faktycznego, bezprawnego przejęcia badania i uruchomienia mechanizmu kłamstwa smoleńskiego”.

Źródło: Gazeta Polska

One thought on “Macierewicz alarmuje! “Będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem”

  1. Kiedyś ten człowiek miał jakieś zaufanie ale dzisiaj on i ten cały koszerny rząd administrujący Polską nie ma za grosz zaufania i chociaż pokazał by głosy z nieba oraz film z nagraniem, jest skazany na porażkę jak ta niemiecka Platforma z tym agentem Merkel Donaldem……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *