Posłanka Pomaska plącze nad losem Niemców. “Nie radzą sobie ze szczepieniami, bo oddają je Polsce [WIDEO]

Posłanka Pomaska plącze nad losem Niemców. “Nie radzą sobie ze szczepieniami, bo oddają je Polsce [WIDEO]

Niemieckie władze zmagają się z narastającym kryzysem wokół akcji szczepień przeciw COVID-19. Posłanka KO wie dlaczego Berlin nie radzi sobie ze szczepieniami? Według proniemieckiej Agnieszki Pomaskiej to wina… Polski. Co miała namyśli wyjaśnia w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

– Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską – mówi posłanka Platformy Obywatelskiej.

Polska na łasce Niemiec

Zdaniem Agnieszki Pomaskiej to „największe i najbogatsze państwa UE podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki”.

Posłanka dlatego tłumaczy kryzys, z którym w czasie trzeciej fali epidemii koronawirusa przechodzi Berlin.

– Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez UE. To największe i najbogatsze kraje UE podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze, jakby mogło. 

– Bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach jak w Niemczech, Francji, Włoszech, czy Hiszpanii – żali się na zły los niemieckich podobno “polska” polityk.

Na zakończenie Agnieszka Pomaska dodała, że polski rząd „gra szczepionkami i wysyła je tam, gdzie będzie próbował kupić wyborców”.

Zresztą zobaczcie to sami.

One thought on “Posłanka Pomaska plącze nad losem Niemców. “Nie radzą sobie ze szczepieniami, bo oddają je Polsce [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *