Bill Gates to GIGANTYCZNY hipokryta! Tak miliarder „walczy” z tzw. ociepleniem klimatu…

Bill Gates to GIGANTYCZNY hipokryta! Tak miliarder „walczy” z tzw. ociepleniem klimatu…

I po raz kolejny mit o wielkości Pana Billa Gatesa upada. Wielki orędownik walki o środowisko, sam do głoszonych przez siebie zasad stosować się nie zamierza. Oczywiście chodzi o pieniądze. Twórca Microsoftu chce kupić jednego z największych prywatnych przewoźników lotniczych. Problem emisji gazów cieplarnianych dla miliardera już nie istnieje?

Jak informuję “Fox News” firma Cascade Investment jest faworytem do kupna brytyjskiego przedsiębiorstwa Signature Aviation, które jest jednym z największych prywatnych przewoźników. Cascade to firma należąca do Billa Gatesa.

Lewicowy miliarder to od paru miesięcy fachura, jeżeli chodzi o pandemię. Ale ostatnio stwierdził, że tzw. „globalne ocieplenie może być gorsze od koronawirusa”. I podkreślał, że należy dla dobra ekologii – ograniczać loty samolotem! Ale spokojnie Gates od ideałów bardziej najwidoczniej kocha pieniądze.

Dlatego Cascade Investment razem z amerykańskim przedsiębiorstwem Blackstone Group wyłożyło za brytyjskie linie 4,3 mld dol. Jedynym konkurentem w tym wyścigu jest inna amerykańska firma Carlyle Group. Jednak już wcześniej Gates posiadał 19 proc. udziałów w Signature Aviation, co sprawia, że jest faworytem w walce o pozyskanie reszty udziałów.

Komentatorzy w USA trochę zgłupieli jeżeli chodzi o ruchy miliardera i zarzucając mu sprzeczność  i hipokryzję w poglądach dot. tzw. zmian klimatycznych.

Co jest jeszcze zabawniejsze, to fakt, że za parę tygodni ukazuję się książka Gatesa pt. „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej? Rozwiązania, które mamy i przełomy, których potrzebujemy”. Miliarder snuje w niej wielkie plany ograniczenia emisji gazów cieplarnianych na Ziemi do zera!

Ale jako, że jest gigantycznym hipokrytom przy okazji chce kupić lotniczego giganta, który rocznie przewozi 1,6 mld pasażerów.

„Według raportu firmy lotniczej Honeywell Aerospace z 2019 roku każdy lot prywatnym odrzutowcem emituje do 40 razy więcej dwutlenku węgla na pasażera niż zwykły lot komercyjny. Internauci szybko zauważyli, że słowa Gatesa nie idą w parze z jego czynami” – czytamy na portalu o2.pl.

Źródło: Fox News/ o2.pl

2 thoughts on “Bill Gates to GIGANTYCZNY hipokryta! Tak miliarder „walczy” z tzw. ociepleniem klimatu…

  1. Niech ktos madry zabije tego zydowskiego gnoja ,a swiat odpocznie ,rozne kraje maja armie i co boicie sie zabic jedno scierwo ,szalenca,wstyd hanba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *