Gowin grozi Kaczyńskiemu! „Albo się porozumiemy, albo wcześniejsze wybory”

Gowin grozi Kaczyńskiemu! „Albo się porozumiemy, albo wcześniejsze wybory”

Zjednoczona Prawica  w rozsypce. Potwierdza to kolejny wywiad wicepremiera, lidera Porozumienia Jarosława Gowina. “Albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory”.

Jarosław Gowin w wywiadzie dla “Super Expressu” stwierdził, że mija rok, odkąd odszedł z rządu w proteście przeciwko organizowaniu wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej.

– Nie mam wątpliwości, że próba obalenia legalnych władz Porozumienia była zemstą za moją postawę sprzed roku. (…) Wszystkim, których uważam za współodpowiedzialnych za nieudany zamach polityczny na mnie, powiedziałem to w cztery oczy. Sprawę uważam za zamkniętą – zauważył prezes Porozumienia.

Zapytano go o kondycję koalicji przyznał, że w ostatnim czasie naturalne różnice między koalicjantami i politykami tworzącymi koalicję przekroczyły masę krytyczną.

– Można jednak z tej drogi zawrócić. Mniejsi koalicjanci – Porozumienie i Solidarna Polska – uznają wiodącą rolę w Zjednoczonej Prawicy PiS. Oczekujemy, że i ze strony PiS pojawi się szacunek wobec koalicjantów – dodał.

Albo się porozumiemy, albo wcześniejsze wybory

– Mamy dziś do wyboru: albo się porozumiemy, albo w ciągu roku czekają nas wcześniejsze wybory. Wierzę, że uda nam się porozumieć, ale każdy – podkreślam: każdy – musi zrobić krok wstecz – zauważył wicepremier.

Wyraził przekonanie, że do 2023 r. Porozumienie będzie zdolne do samodzielnego startu w wyborach.

– Oczywiście, biorę też pod uwagę możliwość zarówno startu z list Zjednoczonej Prawicy, jak i tworzenia nowej koalicji centroprawicowej – stwierdził.

Jak widać Zjednoczona Prawica chyli pomału się ku upadkowi. Każda ze stron zamiast załagadzać spory, wywleka je na światło dzienne. Czy to początek końca władzy PiS?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *