Totalna inwigilacja! „Covidowa policja” w zakładach pracy! Jak Cię złapią stracisz pracę

Totalna inwigilacja! „Covidowa policja” w zakładach pracy! Jak Cię złapią stracisz pracę

Jak podaje portal Prawo.pl, totalna inwigilacja koronawirusowa nadchodzi. Ponoć w fabrykach pojawiła się od niedawna dodatkowa służba BHP. Jej zadaniem ma być sprawdzanie, czy pracownicy przestrzegają obostrzeń wprowadzonych przez pracodawcę w związku z pandemią! Jak nie masz maseczki czeka Cię duży mandat lub nawet zwolnienie z pracy!

Jak czytamy na łamach portalu prawo.pl w wielu zakładach przemysłowych zatrudniono dodatkowych pracowników, by kontrolowali czy załoga przestrzega koronaobostrzeń. Nowa służba BHP to nawet kilka nowych osób na zmianie.

Pracownicy potocznie nazywają kontrolerów zwykłą „policją covidową”. Świat oszalał już do reszty?

“Jej wyłącznym zadaniem jest sprawdzanie, czy pracownicy przestrzegają obostrzeń wprowadzonych przez pracodawcę: czy noszą maseczki i okulary ochronne, mają rękawiczki, zachowują dystans, także w szatni, czy przestrzegają stref (obszarów) dla nich wyznaczonych, poruszają się korytarzami we właściwych kierunkach, a nawet czy wchodzą na stołówkę właściwymi drzwiami” – czytamy w portalu.

Według adwokata dr Liwiusza Laska, byłego przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, pełnomocnika Związku Metalowców i Hutników, pracodawcy zatrudnili tą “policję covidową” bo obawiają się przestojów w zakładzie pracy na skutek stwierdzonego zakażenia COVID-19. Pracodawcy mówią, że w takim przypadku mowa o nawet milionach złotych straty.

I teraz w tych zakładach sprawa wygląda tak, że jak dany pracowni zostanie złapany bez maseczki, braku okularów ochronnych lub rękawic, grożą mandaty a nawet zwolnienie z pracy. Taki ma być taryfikator – każdy przypadek niesubordynacji to mandat, a dwa-trzy mandaty to upomnienie lub nagana.

Kolejne naruszenie, jako przejaw lekceważenia obostrzeń wprowadzonych przez pracodawcę może skończyć się zwolnieniem z pracy, nawet dyscyplinarnym, za rażące naruszenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny.

Oznacza to, że dobrowolność w świecie covidowym, znaczy albo schodź do jaskini i nie pracuj, albo słuchaj sie władzy, sczep się, noś kaganiec i proś o możliwość pracowania…Tego nawet Orwell nie wymyślił.

Źródła: prawo.pl

One thought on “Totalna inwigilacja! „Covidowa policja” w zakładach pracy! Jak Cię złapią stracisz pracę

  1. Kto powioal taki” organ” , który będzie prześladował pracowników w pracy, wprowadzając ludziom stres. Jeżeli Ci, co prześladują zdrowych ludzi, mają na nich “alergię”, niech sami przestaną “udawać”, że z nimi “wszystko w porządku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *