Winnicki ostrzega przed Łukaszenką! Tyran Białorusi stwierdził, że: “Polacy dostaną po mordzie”

Winnicki ostrzega przed Łukaszenką! Tyran Białorusi stwierdził, że: “Polacy dostaną po mordzie”

Poseł Konfederacji, Robert Winnicki w ostrych słowach skomentował, groźby Aleksandra Łukaszenki, na temat mniejszości polskich na Białorusi. “Powinniśmy przede wszystkim pokazać Łukaszence, że prześladowanie Polaków go kosztuje” – stwierdził polityk.

Otóż we wtorek podczas narady z członkami rządu, w tym szefem resortu spraw zagranicznych Uładzimirem Makiejem, urzędujący na Białorusi od 1994 roku Aleksandr Łukaszenko użył mocnych słów pod adresem Polaków.

– Nie zamierzamy z nikim prowadzić wojny, nie chcemy wojny, ale jeżeli do nas będą w taki sposób się odnosić, jak to było pod koniec ubiegłego roku i teraz, dostaną w mordę i to bardzo mocno – zagroził Łukaszenko, cytowany przez rządową agencję Biełta.

To kolejna odsłona napięć na linii Mińsk – Warszawa, związanego z prześladowaniem naszych rodaków mieszkających na Białorusi. Sprawę w ostrych słowach skomentował w Radiu WNET poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Co zrobić z Białorusią?

Według polityka, należy zdać sobie sprawę z tego, że Aleksandr Łukaszenko traktuje mniejszość polską na Białorusi jak zakładników. Winnicki podkreślił, że Zachód jasno dał do zrozumienia Rosji, że uważa sytuację na Białorusi za domenę i podwórko Moskwy.

– Powinniśmy przede wszystkim pokazać Łukaszence, że prześladowanie Polaków go kosztuje – uważa poseł Konfederacji.

– Dzisiaj mamy informację, że białoruski parlament rozpoczął pracę nad ustawą, która zlikwiduje ostatnie elementy polskiego szkolnictwa na Białorusi. (…) We wtorek Łukaszenka dał kolejną porcję gróźb (…), użył sformułowania “że Polacy dostaną po mordzie” – dodaje Winnicki.

Źródło: Radio WNET

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *