Zła sytuacja pandemiczna w Polsce. PiS przegrywa z koronawirusem. Prezydent Duda zwołuje Radę Gabinetową

Zła sytuacja pandemiczna w Polsce. PiS przegrywa z koronawirusem. Prezydent Duda zwołuje Radę Gabinetową

PiS kompletnie nie radzi sobie w walce z pandemią koronawirusa. Dlatego Sekretarz Prezydenta RP Andrzeja Dudy na jutro została zwołana Rada Gabinetowa ws. pandemii.

Jak podaje kancelaria Prezydenta, podczas spotkania będzie omawiana aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce. Prezydent chce także dowiedzieć się, jakie plany ma rząd w związku z utrzymującą się nadal dużą liczbą zakażeń. Widać, że nawet A|ndrzej Duda widzi, że obecna władza tragicznie radzi sobie z pandemią. Poinformowano, że posiedzenie Rady odbędzie się w sposób zdalny.

“Prezydent @AndrzejDuda zwołał na jutro na godz.9.30 posiedzenie rady gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19. Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej” – napisał na Twitterze Błażej Spychalski.

Rekord zgonów

Decyzja prezydenta nas nie dziwi, bo ma ona związek z ostatnimi danymi dotyczącymi pandemii, jakie przekazało Ministerstwo Zdrowia. Resort zdrowia zaraportował o 27 887 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 954 zgonach.

“Dzisiejsza wysoka liczba zgonów to wynik m.in. opóźnień w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym” – zaznaczono w raporcie.

Rzecznik MZ zrzuca odpowiedzialność za liczbę zgonów na Polaków

Rzecznik resortu zdrowia twierdzi, że rekordowa liczba śmierci z powodu COVID-19 to nie winna rządu.

– Na dzisiejszy wynik wpłynęło także raportowanie. W okresie świątecznym podmioty medyczne nie raportowały w cyklu bieżącym jak to robią na co dzień. Na 954 dzisiaj ogłoszone zgony, przypada 100 zgonów z Wielkiego Piątku – powiedział.

One thought on “Zła sytuacja pandemiczna w Polsce. PiS przegrywa z koronawirusem. Prezydent Duda zwołuje Radę Gabinetową

  1. Ciekawe, świat sobie poradził z “świrem, z iglowanie, wychodzi na prostą. Ludzie zrzucają maski, WHO, mówi o ich szkodliwości, a u nas wiosna” średniowiecza kwitnie “. Może czas zmienić informatorów” glibusiw#, albo wyrzucić tych, co są niekompetentni i nie odpowuedzialni, a “inteligentne maski”, niech sobie nosi producent, bo kraje tego świata, nie muszą nabijać kasy “pomysłodawcom”, już wystarczająco na nas zarobili, niszcząc nasze zdrowie i uszczuplając kieszenie, teraz będą zarabiać drugi raz, na “pseudo-naprawianiu”. “za naszą kasę. I tak w kółko. My tworzymy i sponsorujemy, oni niszczą” dla naszego dibra”, a potem” cud naorawy”. Globalna Żenada i uwłaczanie ludzkiej inteligencji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *