Cenzura w internecie nasila się. YouTube zablokował kanał Mediów Narodowych! Poszło o lockdown

Cenzura w internecie nasila się. YouTube zablokował kanał Mediów Narodowych! Poszło o lockdown

Co raz częściej Youtube cenzuruję kanały, które nie mówią jak mainstreamowe media. Nam zablokowano kanał Krul TV, teraz amerykański gigant zablokował na dwa tygodnie kanał Mediów Narodowych. Według dziennikarzy MN powodem tego jest wywiad, w którym dr Piotr Rubas krytykował lockdown jako narzędzie walki z epidemią koronawirusa.

I tak jak czytamy w mediach społecznościowych MN, w czwartek YouTube usunął wywiad z dr. Piotrem Rubasem. Potem uderzył w prawicowe medium.

„Miał 0,5 mln wyświetleń. Został oznaczony jako „fałszywe informacje medyczne” tylko dlatego, że doktor ośmielił się krytykować wprowadzanie lockodwnu” – czytamy na fanpage’u facebookowym Mediów Narodowych. Dodatkowo przez kolejne dwa tygodnie MN nie będą mogły publikować na swoim kanale youtubowym.

W tej sytuacji materiały będą trafiać na drugi kanał – Media Narodowe Extra, który ma niespełna 13,5 tys. subskrybentów. MN zdecydowała się również uruchomić kanał na platformie wideo Rumble.

„Też macie dość cenzury i usuwania materiałów ‚łamiących standardy społeczności’? Oglądaliście jakiś nasz materiał, który potem usunęli cenzorzy i nie możecie go znaleźć? Wejdźcie na nasz kanał na Rumble i oglądajcie bez problemów” – zachęciła redakcja.

Przypomniano też, że już w grudniu ubiegłego roku wyłączono im monetyzację.

„Nie zostało nam też przedstawione uzasadnienie takiej decyzji. Oznacza to, że nie zarabiamy na żadnym z naszych filmów. Tym samym straciliśmy sporą część naszego dochodu, co utrudnia nam utrzymanie redakcji i jej bieżące działania” – podkreślono.

Kanał na YT Mediów Narodowych ma 228 tys. subskrybcji, 4,7 tys. materiałów, które łącznie odtworzono 100 mln razy. Jako prawicowe mediów wspieramy naszych kolegów z MN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *