Czeka nas OGROMNY atak zimy w Polsce! Nawet 70 cm śniegu!

Czeka nas OGROMNY atak zimy w Polsce! Nawet 70 cm śniegu!

No niestety ale wiosna dalej jest w odwrocie. Po słonecznym i ciepłym minionym weekendzie, Polskę czeka kolejny atak srogiej zimy. Co więcej ma spaść nawet do 70 cm śniegu!

No niestety, ale wiosna znowu odchodzi, a wraca sroga zima. Według synoptyków jeszcze w tym tygodniu na południu Polski powróci zima. Meteorolodzy zapowiadają dodatkowo spore opady śniegu, w niektórych miejscach ma spaść nawet do 70 cm śniegu.

Zdaniem synoptyków już od wtorku możemy spodziewać się silnego ataku zimy w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego

W kolejnych dniach zima nie da o sobie zapomnieć. Od wtorku do czwartku (tj. od 13.04 do 15.04) w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego może spaść bardzo dużo ciężkiego, mokrego śniegu, który oprócz znacznych utrudnień drogowych, może spowodować liczne awarie energetyczne oraz szkody w drzewostanie – czytamy na profilu stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.

Na podstawie wyliczeń modeli numerycznych (GFS, ECMWF, ICON, GEM) intensywne opady śniegu wystąpią na południe od linii: Bielsko-Biała, Wadowice, Bochnia, Tarnów.

Świeżo spadła pokrywa śnieżna osiągnęłaby wartości dochodzące do 30-40 cm, a na wyżej położonych terenach – nawet do 50-70 cm – ostrzegają synoptycy.

“Intensywny opad śniegu związany będzie z przebiegającym przez nasz kraj quasi-stacjonarnym frontem atmosferycznym wieloośrodkowego układu niskiego ciśnienia, który od początku przyszłego tygodnia przemieszczać się będzie znad Włoch w kierunku Bałkanów i południowej części Ukrainy. Front atmosferyczny oddzielać będzie napływającą z północnego-zachodu Europy arktyczną masę powietrza od cieplejszej, wilgotnej, polarnej masy powietrza “zaciąganej” przez wspomniany niż ze we wschodniej i południowo-wschodniej części Europy” – informują Polscy Łowcy Burz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *