PiS w panice! Coraz więcej Polaków nie chce się szczepić. Najnowszy sondaż

PiS w panice! Coraz więcej Polaków nie chce się szczepić. Najnowszy sondaż

PiS w panice. Okazuję się, że emocjonalny szantaż przestaję działać na Polaków. Bowiem spada zainteresowanie Polaków szczepieniami na Covid-19. Jeszcze w lutym chęć przyjęcia szczepionki deklarowało 70 proc. naszych rodaków. Teraz jednak odsetek ten spadł do ok. 50 proc.

Jaką szczepionką Polacy chcą najchętniej się szczepić? Otóż badanie SW Research dla „Rzeczpospolitej” wyraźnie pokazuje, że najwięcej badanych chciałoby przyjąć szczepionkę firmy Pfizer. Takiej odpowiedzi udzieliło 34,5 proc. ankietowanych.

Drugą najczęstszą odpowiedzią było jednak „nie zamierzam się szczepić przeciwko COVID”. Taką opcję wskazało 20 proc. respondentów.

Kolejne 17 proc. badanych chciałoby się zaszczepić, ale nie wie, jaki preparat wybrać. 16 proc. zadeklarowało chęć przyjęcia szczepionki Johnson&Johnson, a 8,2 proc. produkt Moderny. Najmniejszą popularnością cieszy sięco dość oczywiste z powodu, wcześniejszych informacji jest szczepionka AstraZeneca, którą przyjęłoby 4,9 proc. Polaków.

Kolejne badanie pokazuję, że Polacy nie chcą się szczepić.

Kolejne badanie UCE Research i Syno Poland dla „Gazety Wyborczej” z marca, pokazuję, że chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało 52 proc. Polaków. To wynik niższy niż w styczniu. Wówczas szczepić się na Covid chciało 72 proc. badanych.

Zapytano ankietowanych także o to, który preparat by wybrali. Największą popularnością cieszyła się po raz kolejny szczepionka Pfizera, którą to wskazało 29,5 proc. ankietowanych. 29,1 proc. badanych wybrało natomiast odpowiedź „ciężko powiedzieć”. Z kolei 15 proc. respondentów zadeklarowało, że rodzaj szczepionki nie ma znaczenia. Johnson&Johnson wskazało 11,3 proc. badanych, Modernę 8,8 proc., a produkt AstraZeneca – 3,4 proc.

Źródło: gazeta.pl/ Rzeczpospolita

One thought on “PiS w panice! Coraz więcej Polaków nie chce się szczepić. Najnowszy sondaż

  1. Wszystko w tym kraju od 85 r to fikcja i korzenny geszeft tak jak te szczepienia czy zwolnienie Nowaka, który miał darmową ochronkę na koszt podatnika polskiego przez ukraińską zemstą i wszystkie inne afery od Art B do geszeftu z BFG i naszymi pieniędzmi z OFE więc fikcja goni fikcję a ty Polaku szykuj się na wojnę z Rosją za Ukrainę albo do syzyfowej niewolniczej pracy i powolnej narodowej depopulacji polaków. Może lepiej w ogóle w Polsce w nic i nigdzie się nie angażować, żeby nie zostać oszukanym i potem nie żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *