Czy to się kiedyś skończy? Odkryto kolejny wariant koronawirusa!

Czy to się kiedyś skończy? Odkryto kolejny wariant koronawirusa!

Czy to się kiedyś skończy? Co rusz mainstremowe media informują nas o mutacjach koronki. Wśród wielu odmian koronawirusa naukowcy z Włoch odkryli następną, którą nazwali wariantem z Bagnacavallo.

Jak podają włoskie media, ten wariant z Emilii-Romanii został odkryty w laboratorium w miejscowości Pievesestina, gdzie analizowane są odmiany z różnych pobliskich prowincji.

I tak znaleziono nową odmianę tej zrazy u chorego pochodzącego z gminy Bagnacavallo, gdzie mieszka około 16 tysięcy osób. Według badaczy jest to kolejna mutacja koronawirusa, nieróżniąca się znacznie od oryginalnego patogenu.

– Mutacja genu nie jest bardziej groźna, ale interesująca z dwóch powodów; po pierwsze dlatego, że dowodzi, jak częste są zmiany genomu wirusa. Poza tym jest to modyfikacja DNA innego wariantu, tego angielskiego – wyjaśnił szef wydziału wirusologii w regionalnej służbie zdrowia Vittorio Sambri.

Dalej medyk dodał, że obecnie dominuje we Włoszech właśnie wariant angielski.

– To zatem normalne, że mutuje – dodał Sambri.

– Ponieważ – zaznaczył – taki typ wariantu dotąd nie został znaleziony, oczywiście z punktu widzenia wirusologii budzi zainteresowanie, ale z praktycznego punktu widzenia to po prostu potwierdzenie, że nie można dopuścić do tego, by to wirus wygrał ten wyścig, a nie my – mówi.

Według najnowszych danych krajowego Instytutu Służby Zdrowia angielski wariant stanowi 91 procent zakażeń we Włoszech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *