To mają być lekarze? Lekarz stał i patrzył gdy mężczyzna walczył o życie! “On się dusi!”

To mają być lekarze? Lekarz stał i patrzył gdy mężczyzna walczył o życie! “On się dusi!”

To nagranie burzy krew w żyłach. Wstrząsające nagranie z przychodni w Drawsku Pomorskim obiegło całą Polskę. Na wideo widać leżącego na ziemi i wijącego się z bólu pacjenta oraz stojących nad nim lekarza i pielęgniarkę, którzy zamiast mu pomóc, głupio się na niego patrzyli.

To skandaliczne nagranie z Drawska Pomorskiego oburzyło internautów. Sytuacja miała miejsce w sobotę 1 maja w placówce udzielającej nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Szokujące nagranie z przychodni

Na nagraniu widzimy leżący na ziemi pacjenta, który krzyczy i  zwija się z bólu, nie mogąc złapać oddechu. Mężczyzna szarpie za nogawkę stojącego przy nim lekarza, który tylko się na niego głupio patrzy i nie udziela mu pomocy!

– Taka jest opieka medyczna w Drawsku Pomorskim. Człowiek się zwija z bólu, a oni nic nie robią” – mówi mężczyzna nagrywający zdarzenie. W tle słychać głosy osób obecnych w poczekalni, które proszą lekarza o udzielenie pomocy pacjentowi. “On się dusi!”– krzyczy jedna z kobiet.

Portal “Drawskie Strony Internetowe” podaje, że lekarz dzwonił na SOR, aby wezwać pomoc, a widoczna na nagraniu pielęgniarka w tym czasie pobiegła do pobliskiego budynku SOR.

– Lekarz w czasie zdarzenia przyjmował pacjenta. Z uwagi na krzyki wyszedł i podjął decyzję o wezwaniu personelu medycznego z SOR. Pacjent trafił na SOR i tam został zaopatrzony. Takie dane na szybko w rozmowie telefonicznej otrzymałem od lekarza, który obsługiwał zdarzenie. Dokumentację medyczną będziemy dokładnie analizować w poniedziałek – poinformował Michał Michalak, dyrektor zarządzający w Szpitalach Polskich S.A. w rozmowie z dsi.net.pl.

Jak ustalił portal, pacjent tego samego dnia został zwolniony do domu i nie wymagał dalszego leczenia w szpitalu. Internauci jednak nie dają zapomnieć o sytuacji. W komentarzach pod filmem wyrażają swoje oburzenie i żądają interwencji władz.

Źródło: Drawskie Strony Internetowe

3 thoughts on “To mają być lekarze? Lekarz stał i patrzył gdy mężczyzna walczył o życie! “On się dusi!”

  1. Miał gościu pecha bo trafił na brata dr. Mengele gdyby trafił na weterynarza miał by natychmiastową pomoc a tak za te 54 tyś na miesiąc nawet nie opłaca się schylać panu kopidołkowi……

  2. Szkoda że ten koleś temu pseudo lekarzowi z liścia nie wypierdolił. Co się kurwa dzieje ,lekarze nie pomagają,milicja nęka 2olnych ludzi a 9chrania bandytów z nie rządu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *