Grzegorz Braun OSTRO o Funduszu Odbudowy! “To jest piramida finansowa” [WIDEO]

Grzegorz Braun OSTRO o Funduszu Odbudowy! “To jest piramida finansowa” [WIDEO]

Grzegorz Braun w ostrych słowach skrytykował tzw, „Fundusz Odbudowy” podczas konferencji w Sejmie. Politykowi towarzyszył ekspert w tej dziedzinie – prof. Mirosław Piotrowski.

Na specjalnie zwołanej konferencji, rzeczniczka Konfederacji Korony Polskiej – Marta Czech w paru zdaniach przypomniała, że aż 6 państw z UE nie zgodziło się na przyjęcie tzw. „Funduszu Odbudowy”. Co więcej ten skandaliczny projekt odrzuciły choćby tak hołdowane przez PiS i totalną opozycję Niemcy.

– Głównym zagrożeniem dla konstytucyjności w wielu krajach zrzeszonych w UE […] jest zaciąganie uwspólnionego, unijnego długu – zaznaczyła rzeczniczka.

Udział w konferencji wziął również prof. Mirosław Piotrowski. Ekspert od UE, ma on ogromne zastrzeżenia co do FO.

Trzeba od razu tutaj powiedzieć, że to nie jest żaden „Fundusz Odbudowy”, tylko to jest piramida finansowa. Podobna do tej, jaką przeżyli frankowicze – stwierdził Piotrowski.

– Będziemy spłacać to niebawem […] i może się okazać, że będą takie same problemy jak z frankowiczami – dodał.

Według Piotrowskiego, zamiast brać pieniądze z FO, premier Mateusz Morawiecki powinien renegocjować budżet UE i żądać rabatu ws. składki, którą Polska płaci Unii. Piotrowski przypomniał, że taki rabat dostał np. Niemcy.

Grzegorz Braun czyli kandydat Konfederaci na prezydenta Rzeszowa – przypomniał z kolei, że Konfederacja jako jedyna krytykuje FO od samego początku.

Według posła premier Mateusz Morawiecki „co innego negocjował w Brukseli, a co innego opowiadał Wysokiej Izbie”.

– Wyrażaliśmy głęboki niepokój – mówił poseł Braun.

Polityk mówił również o tym, że przyjęcie Funduszu uderza w polską suwerenność podatkową i nie tylko.

Całość poniżej.

One thought on “Grzegorz Braun OSTRO o Funduszu Odbudowy! “To jest piramida finansowa” [WIDEO]

  1. Cóż za “pseudo-decydenckie-autorytety” w nasze Europie się rozpanoszyły, że w tak krótkim czasie, nasz Europę zniszczyli, nic nie usprawiedliwi ich czynie, bo argumentów brak, a ich bezprawie, zostanie wyparte przez prawa społeczeństwa, które jest jedno, prawo, wolnego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *