Michnik prosi w Szwecji o pieniądze! “Pomóż nam uratować wolne media”

Michnik prosi w Szwecji o pieniądze! “Pomóż nam uratować wolne media”

Redaktor naczelny “Gazety Wyborczej” Adam Michnik w święto Konstytucji 3 maja oraz w Światowym Dniu Wolności Prasy, na łamach szwedzkiego dziennika “Dagens Nyheter” żebrze o pieniądze na jak twierdzi “niezależne” dziennikarstwo.

Gazeta Adama Michnika wykupiła całostronicową reklamę z tekstem Adama Michnika, który zatytułowano “Nie ma wolności bez solidarności”.

Redaktor naczelny antypolskiej “Gazety Wyborczej” porównuje w nim “atak polskiego rządu na ekonomiczne podstawy wolnych mediów” do ataku zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa na Kapitol, jaki miał miejsce 6 stycznia. Jak widać zdrowo już odlatuje na stare lata, czyżby szkalowanie Polski nie przynosiło już tak wysokich zysków?

Michnik i jego wizje

Adam Michnik w tej gazecie tworzy niestworzone historie jak media w Polsce są tłamszone. Dodaje, że trzydzieści lat po upadku muru berlińskiego oraz upadku Związku Radzieckiego polskie społeczeństwo ponownie zmuszone jest bronić wywalczonej za ogromną cenę demokracji.

Dalej redaktor naczelny “Dagens Nyheter” Peter Wolodarski napisał, że reklama “Gazety Wyborczej” została opublikowana bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *