Prezydent Duda nie wytrzymał i zrugał Bodnara! “Bodnar głosi antypolskie hasła” [WIDEO]

Prezydent Duda nie wytrzymał i zrugał Bodnara! “Bodnar głosi antypolskie hasła” [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda w ostrych słowach zrugał byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Badnara. Wszystko zaczęło się podczas konferencji prasowej. “Pan Adam Bodnar głosząc takie ogólne hasła, które z moim przekonaniu są po prostu antypolskie” – powiedział prezydent.

Podczas konferencji prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, która rozpoczęła oficjalną wizytę w Polsce. Prezydent Polski został zapytany przez estońskiego dziennikarza o wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Bodnar ostrzegał UE, że jeśli ta “nie będzie działać bardziej zdecydowanie to Polska będzie schodziła ze ścieżki demokracji”.

Andrzej Duda ostro odpowiedział

– Jeżeli dzisiaj Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany dwie kadencję temu przez parlament RP wygłasza wobec wspólnoty międzynarodowej opinie na temat swojego kraju niepoparte żadnymi obiektywnymi faktami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a stanowią jakieś element walki politycznej, (…) to muszę powiedzieć, że mam wątpliwości co do jego rzeczywistych kwalifikacji do tego, aby kiedykolwiek tą funkcję mógł pełnić –powiedział prezydent.

– Polska jest w którym odbywają się absolutnie niekwestionowane demokratyczne wybory i w ramach tych wyborów od lat jest wybierany polski Sejm, polski Senat, polski prezydent, a także władze lokalne i regionalne. W związku z powyższym pan Adam Bodnar głosząc takie ogólne hasła, które z moim przekonaniu są po prostu antypolskie i z punktu widzenia polskiego antypaństwowe, nie podaje żadnych konkretnych faktów, które pozwalałyby mu tego typu tezy przedstawiać. Tym bardziej bolesne dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej jest to, że pozwala sobie przedstawiać je na forum międzynarodowym, co niestety wystawia mu bardzo złe świadectwo i pokazuje, że zmiana RPO w Polsce jest sprawą pilną – podkreślił Andrzej Duda.

One thought on “Prezydent Duda nie wytrzymał i zrugał Bodnara! “Bodnar głosi antypolskie hasła” [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *