Szczepienia będą obowiązkowe? Dworczyk zdradza jak będzie

Szczepienia będą obowiązkowe? Dworczyk zdradza jak będzie

Jak widzimy dobrowolność szczepień to mrzonka. Na razie jak ludzie sami chcą sie szczepić władza twierdzi, że nie będzie zmuszania do ukłuć. “Nie słyszałem dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe” – oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Tylko o obowiązku sczepień mówił już prof. Horban czy Witold Waszczykowski.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień na antenie Radia Zet powiedział, że obecnie rząd nie planuje otwierania całodobowych punktów szczepień. Pytany o propozycję wprowadzenia obowiązkowych szczepień, wykluczył, jakoby była ona rozważana. Taaa a tu nam rośnie kaktus.

– Polacy chętnie się szczepią, czego dowód mieliśmy w ostatnią majówkę. Rośnie też, przynajmniej deklaratywna, bo wynikająca z badań prowadzonych regularnie, liczba osób zainteresowanych szczepieniem; i na razie nie słyszałem takich dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe – mówił Dworczyk.

Dopytywany, czy będą wprowadzone zachęty dla osób, które wahają się w sprawie szczepienia, minister stwierdził, że nie ma w tej chwili konkretnej propozycji. Kluczowe tutaj są słowa “w tej chwili”. Dodajmy, że minister zdrowia sam mówił o tym, że powinno się wprowadzić obowiązkowe szczepienia.

– W maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że ona wpłynie pozytywnie na gotowość i decyzję o szczepieniach – podkreślił Dworczyk.

One thought on “Szczepienia będą obowiązkowe? Dworczyk zdradza jak będzie

  1. Oni powinni umówić Dworusa z Bolkiem mieli by o czym pogadać jak głupi z głupszym bo oboje mają ten sam narcystyczny charakter i nie liczą sie z opinią innych bo to oni są najmądrzejsi a motłoch powinien im służyć jak na koszernych króli polityki przystało…..hahahha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *