Włosi w szoku! Epidemia grypy zniknęła…ale za to mamy koronkę

Włosi w szoku! Epidemia grypy zniknęła…ale za to mamy koronkę

Po raz pierwszy od 20 lat we Włoszech nie było w tym roku epidemii grypy – odnotowali specjaliści z krajowego Instytutu Służby Zdrowia. Epidemię sezonowej grypy zastąpiła pandemia koronawirusa. Cóż za przypadek.

Jak podają włoskie media grypa przestał istnieć we Włoszech. Antonio Bella z departamentu chorób zakaźnych w Instytucie Służby Zdrowia stwierdził, że na jesieni zeszłego roku prognozowano szczególnie ciężki przebieg sezonu grypowego w połączeniu z szerzeniem się Sars-CoV-2.

Tymczasem, podkreślił, po raz pierwszy od dwóch dekad nie doszło do masowych zachorowań na grypę. Taaa grypa wyparowała.

– Co roku w sezonie jesienno-zimowym jej wirus atakuje 5-6 milionów osób w Italii, a prawie 10 tysięcy umiera w wyniku różnych powikłań – zaznaczył ekspert, cytowany przez Ansę.

– Ta choroba, zwyczajnie, zniknęła– dodał.

Tutaj trzeba zadać pytanie czy zniknęła, czy możni tego świata tak zdecydowali by było i by szerzyć panikę ws. koronasświrusa?

Dalej Bella w mediach dodaje, że w tym roku grypa została ona wyparta przez dominację koronawirusa w ramach zjawiska swoistej „rywalizacji” między wirusami.

Ale – uważa – również stosowanie środków ochrony osobistej przeciwko Covid-19 przyczyniło się do tego, że nie doszło do masowych infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *