Tajne eksperymenty na ludziach? Były minister Gruzji: USA przeprowadzało testy na Gruzinach

Tajne eksperymenty na ludziach? Były minister Gruzji: USA przeprowadzało testy na Gruzinach

“USA mogły przeprowadzać tajne eksperymenty na ludziach w laboratorium na terytorium Gruzji” – mówi były minister bezpieczeństwa państwowego Igor Giorgadze.

Informacje, które podaje polityk są oczywiście nieoficjalne i trudne do zweryfikowania. Według Giorgadze do eksperymentów miało dochodzić w Centrum Richarda Lugara na Rzecz Badań Zdrowia Publicznego.

Miejsce to powstało w 2011 roku na przedmieściach Tibilisi i w całości było finansowane z amerykańskiego budżetu. Ośrodek oficjalnie zajmował się badaniem zagrożeń biologicznych.

“Wstępna analiza zaledwie części dokumentów — a są ich setki, tysiące kartek, które przekazali mi z Gruzji moi przyjaciele — pokazuje, że w Laboratorium Lugara mogły mieć miejsce tajne eksperymenty nad mieszkańcami Gruzji przeprowadzane przez biologów wojskowo-medycznej grupy USA w Gruzji i prywatnych wykonawców” – komentował Igor Giorgadze.

Giorgadze był ministrem bezpieczeństwa państwowego Gruzji w latach 1993-1995. Stanowisko stracił po próbie zamachu na ówczesnego prezydenta Eduarda Szewardnadze. Giorgadze został oskarżony o jego organizację, jednak winy nigdy nie udowodniono.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *